وقتی Studio Four23 دفتر خودش را طراحی می‌کند

مترجم : شیدا سالاروند

منبع: سایت Dezeen

aa

وقتی Studio Four23 دفتر خودش را طراحی می‌کند

طرح دفتر کارگاه طراحی Studio Four23 که پیش از این کارگاه آهنگری بوده از جعبه‌ابزار الهام گرفته شده است.

وقتی Studio Four23 فضای کار خودش را در لندن طراحی می‌کرد از عکس یک جعبه‌ابزار به عنوان منبع الهام استفاده کرد و برای طراحی این فضا از مصالح صنعتی استفاده شد.

bb

 

کارگاه ارتباطاتِ که در کلرکن‌وِل[۱] در مرکز لندن واقع شده جایی را که پیش از این کارگاه آهنگری بوده مرمت کرد تا پاسخگوی نیازهای دفتر کار باشد، اما ویژگی‌های اصلی ساختمان را به طور کامل از بین نبرد.

انعطاف‌پذیری فضا هم اهمیت داشت چون به هر کدام از اعضای تیم امکانات می‌داد و برای رخدادهای مختلفی که در این فضا اتفاق می‌افتاد تسهیلات فراهم می‌کرد.

cc

تنی برنز[۲]، یکی از کارمندان Studio Four32 به سایت Deezen می‌گوید: «در اولین جلسه، هریت[۳]، مدیر طراحی‌ فضا، با خودش عکسی از یک جعبه ابزار آورد. جعبه‌ابزار نمایانگر Studio Four23 است و نشان می‌دهد چگونه هر کدام از ابزارها نقش مربوط به خودشان را دارند و توانایی‌های تخصصی هر کدامشان کمک می‌کند تا همه‌چیز استادانه ساخته شود. آن جعبه‌ابزار برنجی و بلوطی‌رنگ به کارگاه ما تبدیل شد.»

dd

 

هریت پترسون[۴]، مدیر طراحی فضای Four23، اضافه می‌کند: «این فضا بازتاب‌دهنده‌ی تاریخچه‌ی ساختمان هم است. پنجره‌های مشکیِ کریتال[۵] که با زاویه‌ی ۳۶۰ درجه دور فضا می‌چرخند و دیوارهای ساده‌ی آجری همه از زمانی که ساختمان یک کارگاه آهنگری ارزشمند بود سرجایشان باقی مانده‌اند.»

ee

ویژگی‌های اصلی این فضا تبدیل به نقطه‌ی شروع توسعه‌ی طراحی داخلی شد، به همین‌ دلیل دیوارهای آجری موجود و شبکه‌ی لوله‌کشی‌ داخلی در معرض دید قرار دارند.

تعدادی از اسباب‌واثاثیه طوری طراحی شدند تا بازتاب‌دهنده‌ی جعبه‌ابزار باشند. برای برجسته کردن زیبایی‌شناسیِ صنعتیِ فضا مصالحی مثل چوب، برنج و فولاد به کار اضافه شد.

ff

 

طراحی نهایی بافت‌هایی را با هم ترکیب کرد که به هنگام لمس شدن می‌شد آن‌ها را حس کرد؛ از دستگیره‌های درِ آرن جیکبسن[۶] گرفته تا میز تحریرهای بزرگِ بلوطی با رگه‌های محسوس بسیاری که به منظور ترغیب کردن مردم به لمس آن‌ها اضافه شده‌اند.

حجم زیادی از گیاهان سبز هم در سرتاسر فضا پخش شده‌اند که با فضای داخلی که حال‌هوایی صنعتی دارد در تضاد است.

کارگاه را در طول روزِ کاری با پاراوان‌های متحرک تقسیم می‌کنند تا فضایی برای کارگاه اصلی در کنار اتاق هیئت‌مدیره، اتاق جلسات و فضایی برای انباری ایجاد ‌شود.

gg

می‌شود برای ایجاد فضایی باز برای برگزاری مراسم‌ها مثل مراسم شام و نمایشگاه پاراوان‌ها را جمع کرد.

در این کارگاهِ واقع شده در کلرکنول سخنرانی هم برگزار می‌شود؛ این امکان با لامپ‌های ال‌ای‌دی که نور آن‌ها را می‌شود کم و زیاد کرد و میز‌های عسلی که درون هم قرار می‌گیرند مهیا شده است.

hh

 

علاوه بر میزِ عسلیِ دست‌ساز ساخت شرکت طراحیِ Dare Studio و لامپ‌های تزئینیِ آویزان، ریزه‌کاری‌های نهاییِ فضا شامل مبلمانِ ایمز[۷] و دایِتِر رمز[۸] است.

دیگر دفترهای کار که خودشان فضا را طراحی کرده‌اند شامل این موارد هستند: اتاق دفتر طراحی Selencky Parsons در لندن که با چوب‌پنبه درست شده و دیوارهایی دارد که می‌شود با گیره چیزهایی به آن وصل کرد و دفتر کارِ شرکت معماری Suppose Design Office در توکیو که سطوحی از سیمان، فولاد و چوب بازیافت شده را به نمایش می‌گذارد.

ii

تصاویر بیشتر :

kk

 

ll

 

mm

 

nn

 

oo

 

pp

 

qq

 

rr

 

ss

 

tt

 

[۱] Clerkenwell

[۲] Tani Burns

[۳] Harriot

[۴] Paterson

[۵] Critall اشاره به بهترین برند پنجره‌های آهنی

[۶] Arne Jacobsen اشاره به دستگیره‌هایی از برنج خالص که آرن جاکوبسن، طراح دانمارکی آن را طراحی کرد.

[۷] Eames اشاره به مبلمانی که چارلز و رِی ایمز،طراحان آمریکایی آن‌ را طراحی کرده‌اند.

[۸] Dieter Rams اشاره به مبلمانی که دایتر رمز، طراح آلمانی، آن را طراحی کرده است.

 مقالات مرتبط:

دفتر نیویورک Saatchi & Saatchi/ شرکای M Moser

بازسازی اصطبل ۲۰۰ ساله به کلبه ای مستقل

عکس‌های مارک گودوین از۱۸ استودیوی معماری در لندن

بوتیک مفهومیِ مُد هیک در چین برنده‌ی جایزه‌ی جهانی فضای داخلی سال ۲۰۱۶

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

All Right Reserved By