دوره عالی تخصصی معماری داخلی

نام معماری داخلی تقریبا برای همه آشناست اما ممکن است تخصص، توانایی و هنر آن برای افراد غیر متخصص پنهان مانده باشد. به طور کلی حضور توانمند و خلاق یک معمار داخلی سبب میشود که تمام فضاهای یک مکان به بهترین شکل و شیوه استفاده شود در حالی که با ذوق و هنر در آمیخته است. هدف معماری داخلی افزایش کیفیت، کمییت و بهینه سازی فضاهای داخلی هر بناست. بعبارتی دیگر به کمک معمار داخلی می توان از تمام متراژ یک بنای خصوصی یا ساختمان عمومی به شیوه کامل بهره برد در حالی که چشم نوازترین و آرامشبخش ترین فضاها باشند.

در کشورمان می توان گفت این تخصص به زمان های دور بر می گردد، بطوریکه معماران با استادکاران در ساخت عمارت ها باید اصولی را از فرهنگ و اعتقادات مردم رعایت می کردند تا مورد قبول افراد جامعه باشد، که می توان آنها را همان اصول معماری داخلی دانست. نقوش حجاری شده و همچنین کاشی های مینایی در مجموعه کاخ های تخت جمشید، استفاده از رنگ، نور و طراحی هر فضا به تناسب عملکرد در مساجد، کاشی کاری،آجرکاری و آیینه کاری ها همه موید این موضوع است.

دپارتمان “معماری و ساختمان” دانشگاه شهید بهشتی با در نظر گرفتن گذشته تاریخی، بررسی اوضاع کنونی و نیازهای آینده بازار کار و جامعه معماری با رویکرد تربیت نیروی متخصص آماده ورود به بازار کار و ارتقا سطح کیفی آموزش صنعت ساختمان در کشور به ایجاد بستری مناسب جهت تعلیم نیروهای متخصص، خلاق، با دانش و مهارت فنی در حوزه صنعت ساختمان پرداخته است.

سرفصل دروسی که در دوره عالی تخصصی معماری داخلی دانشگاه شهید بهشتی تدریس می شود به شرح زیر می باشد:

arch2

 

در راستای اهداف دپارتمان و متناسب با تامین نیازهای آموزشی و مهارتی، دوره عالی تخصصی معماری داخلی دانشگاه شهید بهشتی در دو سطح متفاوت در نظر گرفته شده است:

  1. دوره عالی تخصصی معماری داخلی برای آرشیتکت‌ها
  2. دوره عالی تخصصی معماری داخلی برای غیر آرشیتکت‌ها
  • زمان تشکیل کلاس ها:

دوره عالی تخصصی معماری داخلی برای آرشیتکت‌ها در یکی از روزهای طول یا پایان هفته

دوره عالی تخصصی معماری داخلی برای غیر آرشیتکت‌ها در یکی از روزهای طول یا پایان هفته

  • مکان تشکیل کلاس ها:

ولنجک، دانشگاه شهید بهشتی

زمان شروع دوره: خرداد ۱۳۹۷

متقاضیان شرکت در دوره تخصصی معماری داخلی دانشگاه شهید بهشتی، پس از ثبت‌نام اولیه (از اینجا) و یا تماس با دپارتمان می توانند جهت ثبت نام و یا مشاوره رایگان اقدام کنند.

All Right Reserved By