بوتیک مفهومیِ مُد هیک در چین برنده‌ی جایزه‌ی جهانی فضای داخلی سال ۲۰۱۶

بوتیک  مفهومیِ مُد هیک در چین برنده‌ی جایزه‌ی جهانی فضای داخلی سال ۲۰۱۶

گردآورنده: بیتا لنگری
منبع: سايت Dezeen

Untitled

بوتیک لباس‌های تک‌رنگ هیک در چین برنده‌ی جایزه‌ی جهانی فضای داخلی ۲۰۱۶ آلمان شد. این بوتیک که شانوی ونگ[۱] و جیدی یوان[۲]، موسسان شرکت طراحی AN، آن را طراحی کرده‌اند شامل فضایی انبارمانند در منطقه‌ی هانگجو[۳] است.

 

Untitled1

جعبه‌ی سیاهِ وسط بوتیک نشان‌دهنده‌ی موقعیت پلکان است، که از طریق حجمی گُوِه مانند بالا می‌رود تا دو طبقه‌ با ۲۰۰ مترمربع فضای داخلی را به هم وصل کند. به همین علت، طراحان، این پروژه را «شبکه‌ی شیب‌دار مشکی» نامیده‌اند.

Untitled2

لباس‌ها روی ریل‌های هندسی قرار گرفته‌اند. دیگر جزئیات شامل نرده‌ها‌یی بادبزن شکل، چلچراغ‌های آلومینیومی، عناصر مبلمان که سفارشی ساخته شده‌اند و آینه‌های بزرگ هستند.

Untitled3

بوتیک هیک از هشت برنده‌‌ی بخش‌های دیگر که در روز اول و دوم فستیوال اعلام شده بود پیشی گرفت و انتخاب شد. برنده‌‌های بخش‌های دیگر تئاتری انگلیسی که مرمت شده بود و رستوران برگری به سبک دهه‌ی ۱۹۵۰ در شانگهای بودند.

Untitled4

داوران در توصیف این پروژه گفتند: «این طراحی ایده‌های مرسوم در مورد فروشگاه خرده‌فروشیِ لباس را به چالش می‌کشد. نام تجاری فروشگاه و تصویر مربوط به معماری آن با حساسیت نسبت به سطوح و جزئیات هماهنگ است.»

Untitled5

سال گذشته این جایزه به استودیوی مارچ[۱] تعلق گرفت که بیش از ۵۰۰۰ متر چوب بازیافت شده برای ساخت فضای داخلی هتل کانبرا[۲] به کار برده بود.

رادنی اگلاستون[۳] از استودیوی مارچ در مصاحبه‌ای اختصاصی با وبسایت دزین که در مراسم اهدای جوایز با او انجام شد گفت که هدف از این کار «خلق برقی آنی» بود؛ «چیزی که از قبل هم شخصیت داشت و هم قدمت.»

[۱] March Studio

[۲] Canberra

[۳] Rodney Eggleston

[۱] Shanwei Weng

[۲] Jiadie Yuan

[۳] Hangzhou

[۱] Heike

مقالات مرتبط:

وقتی Studio Four23 دفتر خودش را طراحی می‌کند

دفتر نیویورک Saatchi & Saatchi/ شرکای M Moser

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

All Right Reserved By