آپارتمان ۳۵ متری

آپارتمان ۳۵ متری

منبع: سايت ArchDaily

مترجم:شيدا سالاروند

 

آپارتمان ۳۵ متری/Studio Bazi

1

 • معماران : Studio Bazi
 • موقعیت :موسکو، روسیه
 • معمار پروژه :علیرضا نعمتی
 • متراژ :۳۵ متر
 • سالِ انجام پروژه :۲۰۱۵
 • عکاس :ایلیا ایوانف

سازندگان :EGGER, Schneider2

به گفته‌ی معمار پروژه «کارِ اصلی ایجاد پلانی با فضایی باز و راحت بود به‌همراه فضای کافی برای ذخیره‌سازی و دسترسی به نور طبیعی. تصمیم گرفتم مجموعه‌ای از اثاثیه طراحی کنم که بشود با آن بهترین بهره را از فضای موجود برد.»

 

 

3

از حیث نمایش نقاط بر حسب تصویرهای‌اشان در فضا

 

اتاقکِ خواب[۱] با سیستم ذخیره‌سازی‌‌اش سطحی از حریم شخصی ایجاد می‌کند که محل‌های مربوط به خواب را که در گوشه‌ی برآمده‌ی آپارتمان قرار گرفته از آشپزخانه و فضای نشیمنِ طرف دیگر جدا می‌کند. این سازهاز داخل اتاقکِ خواب چشم‌اندازِ خوبی به تمام آپارتمان و پنجره‌ها دارد که آن را تبدیل به مکانی بسیار دنج می‌کند.

4

ارتفاع پله‌هایی که به اتاقک خواب می‌رسند به گونه‌ای است که فضای کافی در اختیار کسی که بخواهد به راحتی روی آن بایستد می‌گذارد و حتی می‌شود از آن مثل فضای ذخیره‌سازی استفاده کرد. زیر اتاقکِ خواب، سه قفسه‌ی کشویی برای لوازم برقی بزرگ وجود دارد. مجموعه‌ی اثاثیه شامل گنجه، کشو و کمددیواری است. قفسه‌های بالای کمددیواری در ورودی به اتاقک خواب وصل می‌‌شوند که فضای ذخیره‌سازی کوچکی داخل اتاقک ایجاد می‌کنند.

5

اتاقک خواب با ورقه‌های چوب کاج که آن‌ها را رنگ کرده‌اند پوشانده شده زیرا چوب به فضای داخلی گرما می‌بخشد و از لحاظ بصری به سطوح مختلف معنامی‌دهد. ورقه‌های چوب کاج رنگ‌شده در اندازه‌های استاندارد موجود هستند که عمل آوردن، حمل و نصب‌اشان را آسان می‌کند.

6

پلان طبقه‌ی اول

پرده از بخش ورودی قسمتِ مربوط به خواب، آشپزخانه و نشمین را از هم جدا می‌کند. هم‌‌چنین می‌شود در صورت نیاز آن را کنار زد. مناطق مربوط به نشیمن و غذاخوری کاملا انعطاف‌پذیرند؛ با جا‌به‌جاکردن کاناپه و میز غذاخوری تاشو به‌راحتی تبدیل به فضایی راحت برای ۱۰ مهمان می‌شود.

7

© Ilya Ivanov

کاشی‌های دست‌سازِ ایرانی که از آن‌ها در آشپزخانه استفاده شده تاکیدکننده و یادآورِ اصل‌و‌نسب ایرانیِ ساکنان خانه هستند.

8

توصیف محصول: کاشی‌های سرامیکی طرح باتیکِ برند Baker- به خاطر کوچک بودن حمام، تصمیم گرفتم از این نوع کاشی‌های دارای بافت و برجسته(۱۰ x 10 سانتیمتر)استفاده کنم چون بافت باعث می‌شود حمام پیچیده‌تر و دنج‌تر به نظر بیاید و از لحاظ بصری بزرگ‌تر باشد. کاشی‌های دارای بافتِ آبی‌رنگ مثل نقاشی هستند؛ می‌توانید موقع حمام کردن یا دوش گرفتن به آن‌ها نگاه کنید.

9

[۱]Sleep box

مقالات مرتبط:

بازسازی اصطبل ۲۰۰ ساله به کلبه ای مستقل

بازسازی یکی از خانه‌های همشکل لندن

1 پاسخ
 1. امین
  امین می گوید:

  با توجه به تعداد زیاد افراد مجرد و توان مالی محدود آنها، واقعا استفاده بهینه از فضاهای کوچک اولویت مهمی است

  پاسخ دادن

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

All Right Reserved By